MESTSKÝ / OPEN AIR / VIACŽÁNROVÝ / KOZMOPOLITNÝ / PRIATEĽSKÝ

FESTIVAL

Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otvára sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí pre najširšiu verejnosť. V programe sa každoročne objavovali atraktívne live koncerty na nábreží, diskusné fórum Café Európa, programy pre deti, ukážky netradičných športov, hobby cyklopelotón Župná dvadsiatka, stánky občianskych aktivít a na záver "ohňostroj roka" na Dunaji.

 

Festival Bratislavský majáles organizuje rovnomenné občianske združenie v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava, spolu s reklamnými a mediálnymi partnermi.

DOPRAVA & PARKING

Vlastné autá odporúčame nechať doma, jednak kvôli bohatej ponuke v RADEGAST nápojových centrách a v street food zóne, jednak kvôli obmedzeným možnostiam parkovania v lokalite festivalu na Tyršovom nábreží. Odporúčame pešiu prechádzku po Starom moste. Svižným krokom sa dostanete na Tyršovo nábrežie pešo aj po Moste SNP. MHD Vás tiež privezie do blízkosti festivalovej zóny, použite autobusové linky č. 50, 80, 83, 84, 88, 91, 93, 94 – zastávka Aupark, alebo električkovú linku č. 3 - zastávka Sad Janka Kráľa, ktorá je obsluhovaná výlučne modernými bezbariérovými vozidlami Škoda T29/T30 ForCity Plus. Tu je rýchly plánovač cesty.

AREÁL

Bratislavský majáles sa koná na pravom dunajskom brehu medzi Mostom SNP a Starým mostom. Väčšina areálu má trávnatý povrch, jednotlivé zóny sú spojené vydláždenými chodníkmi. Priestor pod hlavným pódiom neďaleko Divadla Aréna má spevnený betónový povrch, takže ani v prípade veľmi zlého počasia na Majálese nehrozí žiadny "Woodstock".

NÁPOJOVÉ CENTRÁ RADEGAST
K dokonalej atmosfére počas koncertov patrí aj dostatok dobre načapovaného piva, o ktoré sa postará značka RADEGAST. V nápojových centrách RADEGAST bude mať svoju slovenskú festivalovú premiéru aj nošovická novinka, svetlý spodne kvasený výčapný špeciál RATAR. Je to najhorkejšie pivo v 51-ročnej histórii pivovaru. V susednom Česku má za sebou už prvé úspechy, napr. víťazstvo v súťaži Voľba spotrebiteľov ako najlepšia novinka roka 2021.

UDRŽUJTE FESTIVALOVÝ AREÁL ZELENÝ A ČISTÝ

Aj festival Bratislavský majáles chce byť šetrný k životnému prostrediu ,o to viac, že sa koná prakticky v centre hlavného mesta v jednom z jeho najkrajších zákutí. Samozrejmosťou je používanie zálohovaných vratných pohárov. Poháre s objemom 0,5 l a 0,3 l budú zálohované za € 2,- a vratné na ktoromkoľvek výčapnom mieste.

O čistotu festivalu sa stará OLO – Odvoz a likvidácia odpadu, hlavný partner Bratislavského majálesu. Okrem toho, že na festivale zabezpečuje šesť triediacich staníc, pod OLO stanom ponúka aj pestrý program. V piatok bude stan otvorený od 14:00 do 18:00 a môžete si v ňom vypočuť krátke prednášky na témy Modernizácia ZEVO a výstavba najväčšej kompostárne na Slovensku či Digitalizácia v podmienkach verejného sektora. K dispozícii bude informačný stánok k zavedeniu zberu kuchynského bioodpadu v Bratislave a voľným pracovným miestam v OLO. Najmenší si v detskej zóne vyskúšajú správne triedenie, zahrajú odpadové človeče alebo zažijú, aké je to sedieť v skutočnom zberovom vozidle OLO. V sobotu vás od 12:00 do 18:00 čakajú krátke prednášky o vízii OLO 2030 a jej dopade na budúcnosť odpadového hospodárstva v Bratislave, o ľuďoch v OLO a práci vo verejnom sektore či o tom, prečo sa v hlavnom meste zavádza zber kuchynského bioodpadu. Aj v druhý deň festivalu bude k dispozícii informačný stánok k zavedeniu zberu kuchynského odpadu, voľným pracovným miestam a zberové vozidlo OLO, ktoré zabaví nielen deti.   

VYCHUTNAJ SI BRATISLAVU NAPLNO

Prišli ste na Majáles z väčšej diaľky a rozmýšľate, že by ste v hlavnom meste zostali na predĺžený víkend? Žiadny problém! Bratislava Tourist Board má pre Vás skvelé nápady, ako stráviť voľný čas v metropole Slovenska. Bratislava - to je história, architektúra, tradície, kultúra, umenie, jedlo, pitie, nakupovanie, adrenalín a nočný život. Všetko je ľahko dostupné. Pri svojej návšteve nevynechajte určite Bratislavský Hrad, vyhliadkovú reštauráciu U.F.O. na Moste SNP, Antickú Gerulatu, galériu moderného umenia Danubiana, starobylý Devín, či kozmopolitný nočný život a hudobnú scénu mesta. A podvečer sa celkom určite vráťte na nábrežie a zabavte sa na #BAMajales 2022! visitbratislava.com

rozcestnik-orez-2022.png

BIRELL ZÓNA a PETANQUE IHRISKO
Pauzu na oddych počas festivalu môžete využiť v chill-out Birell zóne, kde na Vás okrem osviežujúcich Radlerov a Birellu svetlého s vylepšenou receptúrou čaká napríklad aj zábavná úniková hra. Každý úspešný riešiteľ si po nej navyše odnesie malý darček. Ak nechcete priveľmi namáhať svoje mozgové bunky, tak si jednoducho vychutnajte pohodovú atmosféru Birell zóny, trebárs  s jedným nealkoholickým pivkom v ruke. A to nie je všetko!  Na Petanque ihrisku si môžete zasúťažiť v obľúbenej oddychovej hre petanque, otestovať svoj balans na jednokolke, predviesť svoje schopnosti v udržaní rovnováhy na balance-boarde, či zahádzať si na Birell basketbalový kôš. Ako navigácia Vám bude slúžiť náš rozcestník, takže ho pozorne sledujte, aby ste k nám s určitosťou vedeli trafiť.

20220225-Ukraine-Website-1024x576.png

PROJEKT IMAGINE – MIER PRE UKRAJINU

Na jar 2015, takmer presne pred 7 rokmi, v malom talianskom mestečku Cesena 1000 muzikantov – gitaristov, bubeníkov a spevákov – spoločne zahrali skladbu „Learn To Fly“, aby na koncert do svojho mesta pozvali ich obľúbenú kapelu Foo Fighters. Keď si Foo Fighters pozreli video, do Ceseny už v novembri prišli. Na jar tohto roku, na Bratislavskom majálese v sobota 7. mája, stovka slovenských a českých muzikantov, zahrá skladbu Imagine. Nečakáme, že by do Bratislavy mal prísť John Lennon. Chceme do sveta poslať apel, aby na Ukrajinu prišiel mier. Hudba dokáže vytvoriť silnú emóciu, búra bariéry a nepozná hranice. Veríme, že silný protivojnový apel skladby "Imagine", pod ktorý sa podpíšu desiatky našich muzikantov, sa cez video dostane aj za hranice našej krajiny a ukáže že naši ľudia a naši umelci stoja za Ukrajinou. Slovenský a českí muzikanti pesničkou „Imagine“ vyjadria aj podporu svojim ukrajinským kolegom, ktorí na čas museli odložiť hudobné nástroje a za mier teraz bojujú so zbraňou v ruke. Veríme, že budúci rok aj ich budeme môcť na Bratislavskom majálese privítať a spolu si budú môcť zahrať napríklad slávnu Bowieho skladbu „Heroes“.

360_F_307846089_99SrmFym601K4fUlHZMTTjpxSTVJQf4Q.jpeg
BEZBARIÉROVOSŤ

Celý areál festivalu Bratislavský majáles na Tyršovom nábreží na pravom dunajskom brehu medzi Mostom SNP a Starým mostom je bezbariérový, prevažne so spevneným povrchom. V areáli v hygienickej zóne bude dostatočný počet mobilných bezbariérových WC. Návštevníkom odporúčame príchod MHD električkovou linkou č. 3 (zastávka Sad Janka Kráľa), ktorá je obsluhovaná výlučne modernými bezbariérovými vozidlami Škoda 29T/30T ForCity Plus.