top of page
MESTSKÝ / OPEN AIR / VIACŽÁNROVÝ / KOZMOPOLITNÝ / PRIATEĽSKÝ

FESTIVAL

Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otvára sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí pre najširšiu verejnosť. V programe sa každoročne objavovali atraktívne live koncerty na nábreží, diskusné fórum Café Európa, programy pre deti, ukážky netradičných športov, hobby cyklopelotón Župná dvadsiatka, stánky občianskych aktivít a na záver "ohňostroj roka" na Dunaji.

 

Festival Bratislavský majáles organizuje rovnomenné občianske združenie v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava, mestskými organizáciámi a reklamnými, ako aj mediálnymi partnermi.

AREÁL

Bratislavský majáles sa koná na pravom dunajskom brehu medzi Mostom SNP a Starým mostom. Väčšina areálu má trávnatý povrch, jednotlivé zóny sú spojené spevnenými chodníkmi. Priestor pod hlavným pódiom neďaleko Divadla Aréna má spevnený asfaltový povrch, takže ani v prípade veľmi zlého počasia na Majálese nehrozí žiadny "Woodstock". Napriek tomu však odporúčame športovejšie oblečenie a obuv, prípadne vreckový pršiplášť. Psíky sú v areáli vítané, ale určite zvážte, či práve Váš miláčik nie je citlívý na zvýšený hluk a dav ľudí. Areál je však rozľahlý, určite viete byť s psíkom aj mimo koncertného kotla. Viac info nájdete v rubrike FAQ

BM24_mapa web02.png
18let_ü+üjedenradek.png
no cars.png
imhd.png
DOPRAVA & PARKING

Vlastné autá odporúčame nechať doma, jednak kvôli bohatej ponuke v RADEGAST nápojových centrách a v street food zóne, jednak kvôli obmedzeným možnostiam parkovania v lokalite festivalu na Tyršovom nábreží. Odporúčame pešiu prechádzku po Starom moste. Svižným krokom sa dostanete na Tyršovo nábrežie pešo aj po Moste SNP. MHD Vás tiež privezie do blízkosti festivalovej zóny, použite autobusové linky č. 50 - zastávka OC Einsteinova (Aupark), 80, 83, 84, 88, 91, 93, 94 – zastávka Pri Sade (Aupark - nadjazd) alebo električkovú linku č. 3 - zastávka Sad Janka Kráľa, ktorá je obsluhovaná výlučne modernými bezbariérovými vozidlami Škoda T29/T30 ForCity Plus.

 

Tu je rýchly plánovač cesty imhd.sk.

UDRŽUJTE FESTIVALOVÝ AREÁL ZELENÝ A ČISTÝ

Aj festival Bratislavský majáles chce byť šetrný k životnému prostrediu ,o to viac, že sa koná prakticky v centre hlavného mesta v jednom z jeho najkrajších zákutí. Samozrejmosťou je používanie zálohovaných vratných pohárov. Poháre s objemom 0,5 l a 0,3 l budú zálohované za € 2,- a vratné na ktoromkoľvek výčapnom mieste.

O čistotu festivalu sa stará OLO a.s. – Odvoz a likvidácia odpadu a.s., tradičný hlavný hlavný partner Bratislavského majálesu. V areáli nájdete šesť triediacich staníc, kde s pomocou zaškolených pracovníkov spoľahlivo triedime všetok odpad, ktorý na festivale vzniká a okrem toho sa môžete o triedení a i čo-to nové naučiť. 

 

V oddychovej OLO zóne sa bude dať usadiť do pohodlného ležadla alebo si s priateľmi zahrať stolný futbal. Oddychová OLO ZÓNA bude k dispozícii počas celého trvania festivalu. A určite najväčšou atrakciou bude skutočné smetiarske auto. Príďte si s deťmi vyskúšať jeho stupačku či kabínu, kolegovia z OLO na vás čakajú v piatok 3. mája od 15:00 do 18:00 a v sobotu 4. mája od 12:00 do 18:00.     

RADEGAST NÁPOJOVÉ CENTRÁ
K dokonalej atmosfére počas koncertov na Bratislavskom majálese patrí aj dostatok skvelo načapovaného piva. Hlavným partnerom festivalu Bratislavsky majales 2024 je výnimočne horké pivo Radegast. Návštevníci budú môcť v Radegast nápojových centrách ochutnať Ráznú 10 a Ratar. Celkovo bude k dispozícii 5 veľkých výčapných miest s pivom Radegast a zážitková zóna Radegast - via Ferrata, kde si budú môcť návštevníci taktiež vychutnať toto výnimočne horké pivo. Ponuku budú dopĺňať zóny Captain Jack, Šariš, Birell a Peroni. Tešíme sa na vás v piatok a sobotu 3. a 4. mája na Tyršovom nábreží!

18let_ü+üSK.png
BM24_mapa_pivo03.png
18let_ü+üjedenradek.png
VYCHUTNAJ SI BRATISLAVU NAPLNO

Prišli ste na Majáles z väčšej diaľky a rozmýšľate, že by ste v hlavnom meste zostali na predĺžený víkend? Žiadny problém! Bratislava Tourist Board má pre Vás skvelé nápady, ako stráviť voľný čas v metropole Slovenska. Bratislava - to je história, architektúra, tradície, kultúra, umenie, jedlo, pitie, nakupovanie, adrenalín a nočný život. Všetko je ľahko dostupné. Pri svojej návšteve nevynechajte určite Bratislavský Hrad, vyhliadkovú reštauráciu U.F.O. na Moste SNP, Antickú Gerulatu, galériu moderného umenia Danubiana, starobylý Devín, či kozmopolitný nočný život a hudobnú scénu mesta. A podvečer sa celkom určite vráťte na nábrežie a zabavte sa na Bratislavskom majálese. Ešte viac informácií, ako najlepšie stráviť predĺžený víkend v hlavnom meste, nájdete na špecializovanom portáli visitbratislava.com.

ZÓNA EURÓPA

Rok 2024 je rokom volieb do Európskeho parlamentu. Slovensko si zároveň v týchto dňoch pripomína jubilejné 20. výročie vstupu našej krajiny do Európskej únie. Aj preto sa do programu festivalu Bratislavský majáles po niekoľkých rokoch opäť vracia obľúbená Zóna Európa. Budeme v nej niekedy vážnejšie, inokedy zase zábavnejšou formou diskutovať o našej zahraničnopolitickej orientácii, o skutočných hodnotách života v európskom spoločenstve, o tom, ako sa európske inštitúcie podieľajú na kvalite života v členských krajinách. Skrátka, popri zábave sa budete môcť dozvedieť aj čo-to užitočné. 

Témy, časový plán a zoznam hostí všetkých piatich verejných debát v Zóne Europa nájdete na podstránke Line up.

V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie v SR a Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku (SFPA).

bvs.jpeg
BVS ZÓNA 
Jedným z partnerov festivalu je aj spoločnosť Bratislavská vodárenská spoločnosť a.s. Vidíme sa v sobotu 4. mája 2024 od 14:00 h v Zóne BVS.

Na deti i rodičov čakajú zaujímavé ukážky montáže vodovodnej zostavy s použitím tradičného aj moderného spôsobu vrátane rezania a skladania vodovodného potrubia, ako aj prezentácia techniky – dvoch áut určených na čistenie kanalizácie (14:00- 18:00 h)


Pitná voda z bratislavských vodárenských zdrojov patrí medzi najkvalitnejšie nielen na Slovensku, ale v širokom regióne. BVS chráni a využíva toto prírodné bohatstvo.
Screen Shot 2024-04-17 at 14.24.32.png
VÝSTAVA NEVYDANÉ DIPLOMY

Projekt "Nevydané diplomy" je medzinárodná putovná výstava, ktorá približuje príbehy ukrajinských študentov, ktorí nikdy nedostanú šancu na ukončenie štúdia, pretože prišli o život počas ruskej invázie od 24. februára 2022. Každý príbeh je prezentovaný vo forme diplomu. Od roku 2023 sa uskutočnilo 110 výstav v 24 krajinách a výstavu mali možnosť vidieť študenti na viac ako 50 univerzitách po celom svete, vrátane Univerzity Komenského v Bratislave. Počas majálesu bude výstava inštalovaná v priestoroch okolo Pamätníka Daniela Tupého na Tyršovom nábreží. Cieľom výstavy je pripomenúť svetu prebiehajúcu vojnu a cenu, ktorú Ukrajinci každý deň platia v boji za slobodu. V spolupráci s Kyiv-Mohyla Foundation of America and  Kyiv-Mohyla Foundation of Canada je snahou tohto projektu získať finančné prostriedky na pokrytie vysokoškolského štipendia pre jedného ukrajinského študenta ročne.Viac na: www.unissueddiplomas.org

  • Facebook
  • Instagram

SPRIEVODNÉ AKTIVITY

Vo festivalovom areáli sa vždy nachádza množstvo stanovíšť s aktivitami partnerských organizácii, hier a podobne. O ich rozmiestnení a programe vás budeme priebežne informovať najmä na sociálnych sieťach, sledujte v dňoch a týždňoch do začiatku festivalu najmä facebook a instagram profil festivalu. 

Untitled-4.png
BEZBARIÉROVOSŤ

Celý areál festivalu Bratislavský majáles na Tyršovom nábreží na pravom dunajskom brehu medzi Mostom SNP a Starým mostom je bezbariérový, prevažne so spevneným povrchom. V areáli v hygienickej zóne bude dostatočný počet mobilných bezbariérových WC. Návštevníkom odporúčame príchod MHD električkovou linkou č. 3 (zastávka Sad Janka Kráľa), ktorá je obsluhovaná výlučne modernými bezbariérovými vozidlami Škoda 29T/30T ForCity Plus.

bottom of page