top of page
MESTSKÝ / OPEN AIR / VIACŽÁNROVÝ / KOZMOPOLITNÝ / PRIATEĽSKÝ

FESTIVAL

Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otvára sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí pre najširšiu verejnosť. V programe sa každoročne objavovali atraktívne live koncerty na nábreží, diskusné fórum Café Európa, programy pre deti, ukážky netradičných športov, hobby cyklopelotón Župná dvadsiatka, stánky občianskych aktivít a na záver "ohňostroj roka" na Dunaji.

 

Festival Bratislavský majáles organizuje rovnomenné občianske združenie v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava, mestskými organizáciámi a reklamnými, ako aj mediálnymi partnermi.

no cars.png
imhd.png
DOPRAVA & PARKING

Vlastné autá odporúčame nechať doma, jednak kvôli bohatej ponuke v RADEGAST nápojových centrách a v street food zóne, jednak kvôli obmedzeným možnostiam parkovania v lokalite festivalu na Tyršovom nábreží. Odporúčame pešiu prechádzku po Starom moste. Svižným krokom sa dostanete na Tyršovo nábrežie pešo aj po Moste SNP. MHD Vás tiež privezie do blízkosti festivalovej zóny, použite autobusové linky č. 50, 80, 83, 84, 88, 91, 93, 94 – zastávka Aupark, alebo električkovú linku č. 3 - zastávka Sad Janka Kráľa, ktorá je obsluhovaná výlučne modernými bezbariérovými vozidlami Škoda T29/T30 ForCity Plus.

 

Tu je rýchly plánovač cesty imhd.sk.

AREÁL

Bratislavský majáles sa koná na pravom dunajskom brehu medzi Mostom SNP a Starým mostom. Väčšina areálu má trávnatý povrch, jednotlivé zóny sú spojené vydláždenými chodníkmi. Priestor pod hlavným pódiom neďaleko Divadla Aréna má spevnený betónový povrch, takže ani v prípade veľmi zlého počasia na Majálese nehrozí žiadny "Woodstock". Napriek tomu však odporúčame športovejšie oblečenie a obuv, prípadne vreckový pršiplášť. Psíky sú v areáli vítané, ale určite zvážte, či práve Váš miláčik nie je citlívý na zvýšený hluk a dav ľudí. Areál je však rozľahlý, určite viete byť s psíkom aj mimo koncertného kotla. Viac info nájdete v rubrike FAQ

UDRŽUJTE FESTIVALOVÝ AREÁL ZELENÝ A ČISTÝ

Aj festival Bratislavský majáles chce byť šetrný k životnému prostrediu ,o to viac, že sa koná prakticky v centre hlavného mesta v jednom z jeho najkrajších zákutí. Samozrejmosťou je používanie zálohovaných vratných pohárov. Poháre s objemom 0,5 l a 0,3 l budú zálohované za € 2,- a vratné na ktoromkoľvek výčapnom mieste.

O čistotu festivalu sa stará OLO a.s. – Odvoz a likvidácia odpadu, tradičný hlavný partner Bratislavského majálesu. V areáli nájdete šesť triediacich staníc, kde s pomocou zaškolených pracovníkov spoľahlivo triedime všetok odpad, ktorý na festivale vzniká a okrem toho sa môžete o triedení a i čo-to nové naučiť.  A určite nebude chýbať stánok s "najväčšou atrakciou" -

zberovým nákladným OLO vozidlom. No kto by si ho nechcel vyskúšať ? :-)    

NÁPOJOVÉ CENTRÁ RADEGAST
K dokonalej atmosfére počas koncertov patrí aj dostatok dobre načapovaného piva, o ktoré sa postará značka RADEGAST. V nápojových centrách RADEGAST  nebude chýbať svetlý spodne kvasený výčapný špeciál RATAR, ktorý mal slovenskú premiéru práve na minuloročnom Bratislavskom majálese. Je to najhorkejšie pivo v 51-ročnej histórii pivovaru, víťaz v súťaži Voľba spotrebiteľov ako najlepšia novinka roka 2021 v susednom Česku.

VYCHUTNAJ SI BRATISLAVU NAPLNO

Prišli ste na Majáles z väčšej diaľky a rozmýšľate, že by ste v hlavnom meste zostali na predĺžený víkend? Žiadny problém! Bratislava Tourist Board má pre Vás skvelé nápady, ako stráviť voľný čas v metropole Slovenska. Bratislava - to je história, architektúra, tradície, kultúra, umenie, jedlo, pitie, nakupovanie, adrenalín a nočný život. Všetko je ľahko dostupné. Pri svojej návšteve nevynechajte určite Bratislavský Hrad, vyhliadkovú reštauráciu U.F.O. na Moste SNP, Antickú Gerulatu, galériu moderného umenia Danubiana, starobylý Devín, či kozmopolitný nočný život a hudobnú scénu mesta. A podvečer sa celkom určite vráťte na nábrežie a zabavte sa na Bratislavskom majálese. Ešte viac informácií, ako najlepšie stráviť predĺžený víkend v hlavnom meste, nájdete na špecializovanom portáli visitbratislava.com

  • Facebook
  • Instagram

SPRIEVODNÉ AKTIVITY

Vo festivalovom areáli sa vždy nachádza množstvo stanovíšť s aktivitami partnerských organizácii, hier a podobne. O ich rozmiestnení a programe vás budeme priebežne informovať najmä na sociálnych sieťach, sledujte v dňoch a týždňoch do začiatku festivalu najmä facebook a instagram profil festivalu. 

Untitled-4.png
BEZBARIÉROVOSŤ

Celý areál festivalu Bratislavský majáles na Tyršovom nábreží na pravom dunajskom brehu medzi Mostom SNP a Starým mostom je bezbariérový, prevažne so spevneným povrchom. V areáli v hygienickej zóne bude dostatočný počet mobilných bezbariérových WC. Návštevníkom odporúčame príchod MHD električkovou linkou č. 3 (zastávka Sad Janka Kráľa), ktorá je obsluhovaná výlučne modernými bezbariérovými vozidlami Škoda 29T/30T ForCity Plus.

bottom of page