top of page
14:00 - 22:00
12:00 - 22:00

FAQ - NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

JE NA FESTIVAL NEJAKÉ VSTUPNÉ ?

Nie, Bratislavský majáles je jedným z mála festivalov, na ktorý je vstup zdarma.  

 

ČO AK BUDE ZLÉ POČASIE ?

Bratislavský majáles je klasickým open air festivalom, inými slovami, nemá žiadnu „suchú“ alternatívu vo forme presunu do nejakej sály kultúrneho domu ap. Stratil by svoju špecifickú atmosféru. Festival sa bude konať takmer za každého počasia, s výnimkou živelných pohrôm. Menšie úpravy v publikovanom programe v prípade hustého dažďa, búrky, alebo silného nárazového vetra atď. nevylučujeme. Festivalu však od roku 2008 počasie väčšinou prialo. Veríme, že pred tromi rokmi, keď sme kvôli vytrvalému dažďu a silnému nárazovému vetru boli nútení z bezpečnostných dôvodov zrušiť nedeľný program na hlavnom pódiu a ohňostroj, sme si smolu na niekoľko rokov vopred vyčerpali.

 

AKO NAJLEPŠIE SA NA FESTIVAL DOSTANEM ?

Vlastné autá odporúčame nechať doma, jednak kvôli bohatej ponuke v RADEGAST nápojových centrách a v street food zóne, jednak kvôli obmedzeným možnostiam parkovania v lokalite festivalu na Tyršovom nábreží. „Najscénickejšou dopravou" je prechádzka po Starom moste. Svižným krokom sa na Tyršovo nábrežie dostanete pešo aj po Moste SNP, nezaberie Vám to viac ako štvrťhodinku. MHD Vás tiež privezie do blízkosti festivalovej zóny, použite autobusové linky č. 50 - zastávka OC Einsteinova (Aupark), 80, 83, 84, 88, 91, 93, 94 – zastávka Pri Sade (Aupark - nadjazd) alebo modernú bezbariérovú električku linky č. 3 - zastávka Sad Janka Kráľa. Tu je rýchly plánovač cesty.

 

JE FESTIVAL VHODNÝ PRE DETI ?

Naši najmenší návštevníci sú na festivale viac ako vítaní a bolo na nich myslené pri tvorbe dramaturgie programu (viachodinové bloky v piatok a sobotu popoludní), či sortimente v gastrozóne (nealko nápoje). Okrem toho, v samotnej festivalovej zóne je k dispozícii pekné detské ihrisko. Ak svoju ratolesť náhodou stratíte z dohľadu, požiadajte niektorého z usporiadateľov pri hlavnom pódiu, aby ho/ju vyhlásil z pódia moderátorom. Zatiaľ sa každá do pár minút našla :-). 

 

MÔŽEM ÍSŤ NA FESTIVAL SO PSOM ?

Samozrejme, ale podmienkou je mať svojho štvornohého priateľa na vôdzke a poupratovať po ňom v prípade, že to na neho príde (ako ostatne kdekoľvek inde v meste). Treba však zvážiť, ako bude Váš pes reagovať na zvýšený hluk a koncentráciu veľkého počtu iných ľudí. Na rozdiel od Vás sa z neho nemusí vykľuť „majáles positive“ návštevník.

 

ČO KEĎ SA MI NEBODAJ NIEČO STANE ?

Vyhľadajte zdravotnícku službu v blízkosti hlavného pódia, ktorá bude na festivale prítomná, alebo najbližšiu hliadku mestskej polície, alebo ktoréhokoľvek usporiadateľa pri hlavnom pódiu. Postarajú sa o to, aby Vám bola bezodkladne poskytnutá prvú pomoc a zariadia všetky ďalšie potrebné kroky. 

 

MÔŽE SA NA FESTIVALE FOTOGRAFOVAŤ ?

Žiadny z našich účinkujúcich nemá v tomto smere prehnané maniere. Takže, foťte ako diví, a nielen to: posielajte nám svoje najlepšie a najzábavnejšie fotky na facebookovú profilovú stránku festivalu. Urobíme z nich peknú galériu a najúspešnejšie z nich (možno) aj odmeníme. 

STRATY A NÁLEZY

Pokiaľ by ste v návale radostného ošiaľu v areáli festivalu na Tyršovom nábreží čokoľvek cenné stratili, stále je šanca, že Vašu cennosť nájdeme. Po skončení programu robíme dôkladné upratovanie a všetky cenné a zmysluplné nájdené veci odovzdávame do sídla organizátorov festivalu v Starej tržnici na Námestí nežnej revolúcie. V pondelok po festivale napíšte, či Vašu vec nemáme, na facebook messenger alebo email: ba.majales@gmail.com 

bottom of page